Strona główna Firma Tanie hale magazynowe – czyli jakie?

Tanie hale magazynowe – czyli jakie?

Tanie hale magazynowe nie muszą być wyborem gorszej jakości lub nieudanej inwestycji. W rzeczywistości tania hala może być dobrą halą. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z możliwych opcji – zwłaszcza z zalet popularnych teraz hal stalowych.

Z czego budujemy magazyny?

Hale magazynowe jeszcze do niedawna budowane były głównie z dwóch materiałów. Były albo murowane, albo żelbetowe. To dobre i sprawdzone rozwiązania, które są jednak powoli wypierane z rynku przez nowe obiekty – hale stalowe. To tanie hale magazynowe, których budowę warto rozważyć.

Dlaczego konstrukcje ze stali są tanie?

Tania hala magazynowa nie wiąże się w tym przypadku z oszczędnością na materiałach czy wykonawstwie. Niska cena konstrukcji stalowych wynika bowiem przede wszystkim z czasu budowy. Proste obiekty tego typu powstają już w miesiąc, co oznacza, że wystarczy kilka tygodni, aby magazyn został oddany do użytku.

Tak krótki czas postawienia budynku wiąże się natomiast ze specyficznym systemem budowy obiektu stalowego. Nie buduje się go od podstaw (jak hale murowane), lecz za pomocą łączenia wcześniej wyprodukowanych modułów. Dzięki temu proces przebiega szybciej i sprawniej.

Krótszy czas budowy wiąże się z niższymi kosztami materiałów oraz wykonawstwa i z mniej uciążliwymi konsekwencjami zastoju w biznesie.

Inne zalety hal stalowych

Warto jednak uzmysłowić sobie, że hale ze stali to nie tylko tanie hale magazynowe, ale także obiekty przyjazne inwestorom ze względu na wiążącą się z nimi wygodę.

Modułowa budowa budynków stalowych daje możliwości, których nie dają inne hale. Podstawowa różnica polega na tym, że obiekty stalowe można łatwo rozbudować, a nawet demontować. To wiąże się natomiast z możliwością przenoszenia hali i jej sprzedaży innemu przedsiębiorcy. W przypadku hal murowanych lub żelbetowych jest to wykluczone, ponieważ ryzyko zniszczenia i koszta byłyby zbyt wysokie.

Ponadto hale ze stali wiążą się też z jedyną w swoim rodzaju funkcjonalnością. Można je wykorzystywać nie tylko w celach magazynowych – sprawdzają się bardzo dobrze w rolnictwie, logistyce, rozrywce i sporcie.

Hale magazynowe mogą być estetyczne

Niektórym przedsiębiorcom wydaje się, że tanie hale magazynowe nie mogą wyglądać estetyczne. Ich wyobrażenie dodatkowo pogarsza fakt, że chodzi o hale stalowe. Prawda jest jednak taka, że kanciaste i brzydkie hale magazynowe to już przeszłość. Większość wykonawców oferuje projekty hal o charakterze reprezentatywnym. Ponadto coraz częściej łączy się magazyny z biurami, więc muszą być one odpowiednio zagospodarowane.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj