Strona główna Edukacja W środę pierwszy Śląski Stand-up Naukowy

W środę pierwszy Śląski Stand-up Naukowy

Ośmioro naukowców z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Instytutu Onkologii w Gliwicach zmierzy się w środę wieczorem podczas Pierwszego Śląskiego Stand-upu Naukowego.

Stand-up to zyskujący coraz większą popularność rodzaj występu scenicznego, polegającego na monologu przed publicznością na żywo. W przeciwieństwie do kabaretu, stand up nie jest dopracowany i ma charakter luźnej wypowiedzi, stawiającej nacisk na kontakt z widzami. Ten rodzaj rozrywki zyskuje w Polsce coraz więcej fanów.

Pomysł na Pierwszy Śląski Stand-up Naukowy narodził się w Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Podczas dwudniowego szkolenia naukowcy tworzyli i szlifowali pod okiem fachowca swoje wystąpienia.

“Takie wydarzenia są organizowane na świecie, w Polsce stand-up naukowy dopiero zaczyna funkcjonować w świadomości popularyzatorów. Wymaga on nie tylko poczucia humoru, ale również ogromnej odwagi i dystansu do siebie. Czy śląscy naukowcy to potrafią? Zobaczcie sami” – zachęca dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej prof. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska.

Pojedynek odbędzie się godzinie 19:00 w Klubie Studenckim Spirala. Wstęp jest wolny. Wydarzenie poprowadzi Antoni Syrek-Dąbrowski – komik, improwizator i scenarzysta związany ze Stand-up Polska.

PAP – Nauka w Polsce, Anna Gumułka

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj