Strona główna Marketing Targi jako narzędzie promocji firmy

Targi jako narzędzie promocji firmy

Żadna firma nie może pozwolić sobie na to, aby funkcjonować bez reklamy, promocji, czy też szerzej rozumianego marketingu. Wyjątkowym narzędziem promocji firmy i dystrybucji jej oferty są targi. Obecność na targach to jeden z najstarszych sposobów reklamowania firmy i nadal jest skuteczny.

Do zalet targów zalicza się:

  • bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami – można z nimi porozmawiać, przekonać do oferty firmy, wzbudzić zaufanie, a także uzyskać informację zwrotną;

  • istnieje możliwość sprzedaży produktów ich ostatecznym konsumentom bezpośrednio ze stoisk;

  • wymiana doświadczeń, podpatrzenie konkurencji – pobudza to innowacyjność firm, dodaje chęci rywalizacji;

  • zdobycie rozgłosu dzięki mediom, zaistnienie w świadomości potencjalnych klientów;

  • nawiązywanie nowych kontaktów i podtrzymywanie tych wcześniej zdobytych;

  • dotarcie ze swoją ofertą do wielu osób w jednym miejscu i czasie.
Targi
fot. Travelarz (CC BY-SA 3.0)

Targi pozwalają na wykonanie wielu działań jednocześnie i jest to ich główna zaleta. Dzięki nim wymieniasz się informacjami, budujesz świadomość marki, pozycjonujesz swój produkt, wykonujesz badania rynku itp.

Odpowiednio dobierz imprezę, w której zamierzasz uczestniczyć. Działania które wykonasz będą miały wyższą skuteczność, udział w targach to koszt jeśli chodzi o czas, pieniądze, więc warto wybrać trafnie. Impreza, w której będziesz uczestniczył(a) powinna cieszyć się prestiżem oraz powinni na niej być obecni przedstawiciele rynku docelowego. Oczywiście musi też być wystarczająco rozreklamowana, ponieważ zapewni to odpowiednią frekwencję.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj