Strona główna Edukacja Wybierasz się na studia? Zobacz podręczne laptopy idealne do plecaka

Wybierasz się na studia? Zobacz podręczne laptopy idealne do plecaka

Rekrutacja na uniwersytety w całej Polsce trwa w najlepsze. Ty też szykujesz się w tym roku do wyjazdu na studia? Nie zapomnij zabrać ze sobą dobrego laptopa, który bez trudu schowasz do plecaka. Sprawdź, które modele sprawdzą się najlepiej dla studenta!

Po co studentowi laptop?

Laptop jest dziś niezbędnym wyposażeniem każdego studenta – podczas przygody ze studiowaniem będzie Ci potrzebny zarówno na uczelni, jak i poza nią. Najważniejsze, żeby bez usterek przetrwał co najmniej 5 lat intensywnego użytkowania. Nie oszukujmy się – komputer przenośny należący do studenta nie ma łatwego życia. Będziesz często korzystać z niego poza domem, dlatego powinien mieć wytrzymałą obudowę, na której nie zrobi wrażenia przenoszenie sprzętu w plecaku czy torebce. Mocna bateria to także konieczność, bo w sali wykładowej czy lokalnej kawiarni niekoniecznie znajdziesz wolne gniazdko. Nie można też zapomnieć o… solidnych wentylatorach. Dlaczego? Z doświadczenia wiemy, że z laptopa dobrze korzysta się nie tylko przy biurku, ale też w łóżku albo w pociągu, trzymając urządzenie na kolanach. Nie jest to najlepszy sposób na zachowanie komputera w dobrej kondycji, jednak odpowiednie chłodzenie zapobiegnie jego przegrzaniu.

O czym warto pomyśleć przez kupieniem

Laptop do plecaka – mały, lecz wytrzymały

Jaki laptop sprawdzi się więc najlepiej podczas Twojej studenckiej przygody? Dobrą opinią cieszą się laptopy z serii Dell Inspiron – mają renomę bardzo wytrzymałych i bezawaryjnych, nawet podczas wieloletniego, intensywnego użytkowania. Można wśród nich znaleźć kompaktowe, 14-calowe modele. To optymalny rozmiar laptopa – zmieści się w większości plecaków czy nawet dużej torebce, a jednocześnie jest wystarczająco duży, by po zajęciach wygodnie obejrzeć na nim film albo serial. Dodatkowo, wiele laptopów Della posiada matowe matryce – docenisz to, gdy w słoneczny dzień zechcesz wyjść z domu i pouczyć się do egzaminu w najbliższym parku.

A może ultrabook? Wady i zalety

Wśród studentek dużą popularnością cieszą się ultrabooki. Są nie tylko niewielkie, ale też bardzo lekkie, przez co można zawsze mieć je w torebce To propozycja dla tych osób, którym poza funkcjonalnosćią sprzętu zależy również na stylowym, nowoczesnym designie. Ultrabooki zostały tak zaprojektowane, by zużywały mało prądu, a dzięki temu – pracowały na baterii nawet przez kilkanaście godzin.

Laptop dla studenta

Jakie są wady ultrabooków? Przede wszystkim, nowoczesna technologia i efektowny design kosztują – ultracienkie laptopy kosztują zwykle więcej, niż te tradycyjne. Ponadto, aby przyspieszyć ich działanie, producenci zastępują duże dyski HDD kompaktowymi, lecz znacznie szybszymi dyskami SSD. Pliki najlepiej jest wtedy przechowywać w chmurze osobistej, korzystając np. z bezpłatnej usługi Google Drive. Na koniec warto wspomnieć, że chociaż cienka konstrukcja ultrabooka jest bardzo lekka i poręczna, wytrzymałością ustępuje „pancernym” modelom Della. Jeśli wybierzesz to rozwiązanie, będzie trzeba ze sprzętem obchodzić się nieco ostrożniej.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj