Strona główna Kariera XIV Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

XIV Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ) zaprasza na XIV edycję Targów Pracy, które odbędą się w środę. Targi to nie tylko oferty pracy, ale także propozycje dodatkowe – warsztaty, wykłady czy prezentacje, które prowadzone będą przez praktyków.

Uniwersyteckie targi to okazja do tego, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.

Z drugiej strony pracodawcy mają możliwość pozyskania dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz mogą trwale zaistnieć w świadomości studentów i absolwentów jako pracodawca.

„Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier, to impreza rozpoznawalna już nie tylko w naszym regionie, ale też w województwach ościennych czy nawet u naszych sąsiadów za Odrą – w Niemczech. 14 lat temu, w pierwszej edycji targów uczestniczyło niewiele ponad 10 firm, w tym roku na Uniwersytecie zaprezentuje się już ponad 70 wystawców” – powiedziała rzecznik UZ Ewa Sapeńko.

W tym roku pracodawcy reprezentują szeroką paletę branż, od licznie reprezentowanej branży IT, poprzez samochodową, mechaniczną, meblową, stalową, energetyczną do konsultingowej i administracyjnej z zakresu HR. Tegoroczna impreza obfituje też w szeroki wachlarz propozycji nie tylko dla „ścisłowców”, ale także dla humanistów i pedagogów.

Wzorem lat ubiegłych na targach pojawi się również „Loża Ekspertów”, gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą, ekspertem w danej dziedzinie, będą mogli dowiedzieć się: jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę zakładając własną firmę, skąd zdobyć fundusze na start, jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową, czy też jak ochronić patentem swój pomysł.

Z tego też powodu na Targach nie zabraknie przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Urzędu Statystycznego, Instytutu Wizerunku czy Rzecznika Patentowego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

(PAP)

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj