Strona główna Edukacja Konkurs na opowiadanie fantastyczne – Fantazje Zielonogórskie 2016

Konkurs na opowiadanie fantastyczne – Fantazje Zielonogórskie 2016

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłosił VI edycję otwartego konkursu literackiego Fantazje Zielonogórskie na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace można nadsyłać do 1 czerwca 2016 r.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie opowiadania w dowolnej konwencji szeroko rozumianej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.), inspirowanego historią, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Najlepsze konkursowe opowiadania zebrane zostaną w postaci antologii.

“Sądzimy, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować także w świecie wyobraźni. Chcielibyśmy aby co roku o kolejny tomik rozrastała się biblioteczka zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów”

– czytamy na stronie organizatora.

Uczestnik może przysłać wyłącznie taką pracę, która jest wytworem jego oryginalnej twórczości. Opowiadanie nie może stanowić plagiatu, nie może być kopią innych utworów lub ich fragmentów. Praca nie może być wcześniej publikowana i nagradzana. Dotyczy to również publikacji internetowych. W treści zgłoszenia należy podać: imię i nazwisko, adres autora oraz krótką notkę biograficzną. Wymagany jest również telefon kontaktowy oraz oświadczenie o posiadaniu autorskich praw majątkowych do pracy, o treści: “Oświadczam, iż nadesłana praca jest wynikiem wyłącznie mojej indywidualnej twórczości, nie stanowi plagiatu prac innych autorów”.

Konkurs na opowiadanie fantastyczne zostanie przeprowadzony w dniach od 2 marca 2016 r. do 1 czerwca 2016 r. Lista laureatów konkursu zostanie ogłoszona do końca lipca 2016 r. Oceny nadesłanych prac dokona jury powołane przez organizatora.

Wszyscy laureaci otrzymają po jednym egzemplarzu autorskim antologii. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Nagroda Główna zostanie wręczona w trakcie Bachanaliów Fantastycznych 2016 w Zielonej Górze (wrzesień 2016) bądź w przypadku nieobecności zwycięzcy na konwencie, nagroda zostanie przekazana za pośrednictwem poczty lub innego przewoźnika, pod adres podany w zgłoszeniu konkursowym.

Organizatorem Konkursu jest Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra, którego siedziba mieści się przy ul. Fabrycznej 13 B w Zielonej Górze.

Zobacz
Regulamin konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj