Strona główna Kariera Zjedz tę żabę – Brian Tracy

Zjedz tę żabę – Brian Tracy

Pierwszy rzut oka na książkę sprawia, że wydaje nam się, jakoby była jakąś niekonwencjonalną, francuską książką kucharską. Jednakże autor, Brian Tracy, doskonale wie jak zaintrygować czytelnika. Jest doskonałym mówcą i trenerem osobistym, dlatego też nie boi się odważnych rozwiązań i każe nam zjeść żabę. Nie dosłownie oczywiście, ale w sposób alegoryczny.

Podtytuł książki brzmi: „21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania”. To natomiast wszystko nam tłumaczy. Książka Briana Tracy’ego dotyczy wydajności i motywacji w pracy, sposobów na uczynienie jej bardziej efektywną. Skąd więc ta żaba w tytule? Otóż odnosi się ona do stwierdzenia Marka Twaina, jakoby poranne zjedzenie żaby było najgorszym, co może nas danego dnia spotkać. Jeżeli to zrobimy, nic już nie będzie tak straszne. Natomiast zadania, które czekają nas każdego dnia, to właśnie takie żaby, które chcąc, czy nie chcąc, musimy jakoś zjeść.

Autor znany jest ze swojego wysoce skutecznego podejścia do pracy i tym samym rady, które daje, to niemalże gwarancja tego, że nasza praca w końcu stanie się efektywna. Z pozoru mogą wydać nam się dość prozaiczne, każdy z nas wie przecież, że dobrze byłoby sporządzić plan dnia, czy też ustalić priorytetowe zadania. Jednak fakt, że to wiemy, nie jest jednoznaczny z tym że potrafimy to wcielić w życie. Z książką „Zjedz tę żabę” wszystko będzie prostsze.

Każdy sposób to odrębny, dokładnie opisany rozdział. Wcielanie w życie kolejno wszystkich sposobów, daje naprawdę dobre rezultaty. Zaważamy, że dzień przestaje przeciekać nam przez palce, że wszystko udaje nam się skończyć szybciej i lepiej. Podczas czytania na pewno nie będziemy się nudzić. Książka pisana jest lekko, przyjemnie, a czyta się ją bardzo szybko. Po zakończeniu jednego rozdziału można automatycznie wcielać w życie opisaną w nim metodę, natomiast po 3 tygodniach stajemy się mistrzami efektywności i planowania.

Jeżeli musisz połknąć dwie żaby, zacznij od tej, która budzi w Tobie największą odrazę.

Innymi słowy, zacznij swój dzień od rzeczy najtrudniejszej. Jeżeli uda Ci się ją skończyć, wszystko inne będzie już tylko błahostką.

„Zjedz tę żabę” nie jest wcale książką odkrywczą, nie znajdziesz tam metod, o których do tej pory nie słyszałeś. Jednak słyszeć, a stosować, to bardzo duża różnica. Dzięki zebraniu wszystkiego w jednym miejscu istnieje większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się przyswoić sposoby i zmotywować się do tego, żeby w końcu zacząć je stosować.

Książka ta będzie idealną propozycją dla kogoś, kto chce zmienić swoje życie, ale nie bardzo wie, jak to zrobić. Będzie swego rodzaju punktem zapalnym, dzięki któremu uda się wprowadzić pozytywne zmiany. Czasami trzeba będzie zrezygnować z chwilowych przyjemności, ale sukces jest tego wart.

Ludzie sukcesu to ci, którzy zgadzają się na chwilowe poświęcenia i potrafią odmówić sobie doraźnej przyjemności, żeby móc sięgnąć po nieporównanie większą nagrodę w przyszłości.

Lektura książki będzie idealną propozycją nie tylko dla ludzi biznesu, ale również dla uczniów, studentów oraz wszystkich tych, dla których w pracy liczą się godziny. Im więcej ich zaoszczędzimy, tym bardziej możemy się rozwijać. Żeby zjeść żabę, trzeba wiedzieć jak do tego podejść. Może się okazać, że żaba to tak naprawdę słodki cukierek, a tylko w naszych oczach jawi się, jako coś okropnego i trudnego do przeskoczenia.

Co zyskasz dzięki książce?

  1. Nauczysz się oszczędzać czas na to, co kochasz
  2. Przestaniesz odwlekać zadania, które i tak musisz wykonać
  3. Szybciej i efektywniej zaplanujesz swój dzień
  4. Sprawisz, że praca będzie bardziej płynna
  5. Pozbędziesz się problemów z niedotrzymanymi terminami
  6. Zaczniesz prawdziwie panować nad swoim czasem

Jeżeli chcesz osiągnąć takie cele, naprawdę warto zainteresować się książką Briana Tracy’ego. Nauczy Cię on jak wyrabiać w sobie pożądane nawyki, dzięki którym życie stanie się łatwiejsze. Wiosna to najlepszy czas na to, żeby wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu i pracy.

Zjedz tę żabę - Brian Tracy

Zjedz tę żabę, Brian Tracy, Wydawnictwo MT Biznes.

Komentarze

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj