Strona główna Kariera Blisko 11,7 mln zł dla młodych badaczy od FNP

Blisko 11,7 mln zł dla młodych badaczy od FNP

PODZIEL SIĘ

Blisko 11,7 mln złotych otrzyma 15 młodych badaczek i badaczy w kolejnej edycji programów HOMING i POWROTY, rozstrzygniętych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Nagrodzeni będą realizowali w Polsce innowacyjne projekty B+R.

W ramach programu HOMING, skierowanego do osób z zagranicy, które chcą realizować w Polsce projekt badawczy, karierę w naszym kraju będzie rozwijało dziesięcioro młodych doktorów. Otrzymają oni od FNP łącznie 7,7 mln złotych na realizację projektów o charakterze staży podoktorskich.

Z kolei trzeci konkurs w programie POWROTY umożliwi pięciu badaczkom powrót do pracy naukowej po przerwie związanej z rodzicielstwem lub pracą poza obszarem nauki. Na prowadzenie badań laureatki programu otrzymają łącznie prawie 4 mln złotych.

Jak poinformowała FNP, do trzeciego konkursu w programie HOMING zgłoszono 34 projekty, natomiast do programu POWROTY – 25 projektów. Laureatki i laureaci obu programów będą współpracować z 23 zagranicznymi partnerami naukowymi, 10 polskimi partnerami naukowymi oraz jednym partnerem gospodarczym z Polski. Środki pozyskane od FNP pozwolą na sfinansowanie co najmniej 23 miejsc pracy dla naukowców zatrudnionych w projektach oraz 21 stypendiów dla studentów i doktorantów zaangażowanych w realizację prac badawczych.

Finansowanie projektów zostało przyznane na dwa lata. Laureaci zostali wyłonieni w toku trzyetapowej oceny merytorycznej dokonywanej przez recenzentów zagranicznych i ekspertów zasiadających w dwóch panelach: naukowo-gospodarczym oraz interdyscyplinarnym.

Czwarty i jednocześnie przedostatni konkurs w obu programach rozpocznie się 1 sierpnia br., natomiast zbieranie wniosków zakończy się 2 października br. Ostatni konkurs w programach HOMING i POWROTY zostanie ogłoszony na początku stycznia 2018 r.

Środki na finansowanie grantów w obu programach pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Szczegółowe informacje na temat wyników programu są dostępne na stronie: http://www.fnp.org.pl/trzecie-konkursy-w-programach-homing-i-powroty-rozstrzygniete/

PAP – Nauka w Polsce


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here