Strona główna Edukacja 30 tys. zł czeka na twórców innowacyjnych startupów

30 tys. zł czeka na twórców innowacyjnych startupów

Polskich wynalazcy i naukowcy z całego świata, którzy są twórcami innowacyjnych projektów z dziedziny high-tech, mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze startupy. Zwycięzcy otrzymają środki na wstępny etap realizacji pomysłu. Liczba laureatów jest nieograniczona.

Nowy konkurs dla młodych wynalazców i pionierów nauki ogłosili organizatorzy konferencji „Science: Polish Perspectives” oraz Startup Hub Poland????. Czwarta edycja konferencji „Science: Polish Perspectives” odbędzie się 30 i 31 października w brytyjskim Cambridge.

Konkurs ma pomóc autorom pomysłów, które potrzebują wsparcia, na samym początku drogi do stworzenia międzynarodowej firmy. Nagrodą w konkursie są środki na wstępny etap realizacji pomysłu. Wybrane projekty otrzymają też fundusze na stworzenie modelu biznesowego, opracowanie strategii komercjalizacji, a także ochronę własności intelektualnej. Środki mogą sięgnąć 30 tys. zł na projekt, a dzięki uzyskanej pomocy startupy będą miały szansę starać się o kolejne, tym razem wielomilionowe inwestycje.

Środki fundowane są przez StartVenture@Poland – fundację założoną przez Startup Hub Poland oraz the National Research and Development Centre przy współpracy międzynarodowego, nastawionego na technologie high-tech Giza Polish Venture.

„Od lat wielu polskich, młodych naukowców wyjechało z kraju, podczas gdy rodzima scena związana ze startupami zmieniła się w sposób znaczący. Mamy dzisiaj w kraju doskonałe warunki do prowadzenia tego typu biznesu, dlatego też nowi inwestorzy z zagranicy coraz częściej podejmują ryzyko i inwestują właśnie w Polsce w firmy z dziedziny high-tech” – mówi współzałożyciel fundacji SHP Marek Borzestowski.

Liczba potencjalnych zwycięzców jest nieograniczona, zależy od samych kandydatów i ich pomysłów. Projekty można zgłaszać na stronie fundacji SHP: www.startuphub.pl/contest do końca września. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 października 2015.

Finaliści konkursu będą mieli szansę zaprezentować swoje projekty w czasie konferencji „Science: Polish Perspectives” w Cambridge. Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie: www.polishperspecitves.org .

Serwis PAP – Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj