Strona główna Inne Dobry powerbank do laptopa. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobry powerbank do laptopa. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dla osoby, dla której podstawowym narzędziem pracy jest laptop, trudno o coś gorszego niż rozładowana bateria w urządzeniu. Jeszcze większy problem pojawia się, gdy nie mamy ze sobą ładowarki lub nie mamy gdzie jej podłączyć. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest powerbank do laptopa. Jak on działa i jaki warto kupić?

Co to jest powerbank?

Powerbank jest urządzeniem pełniącym funkcję podręcznego źródła zasilania. Tym samym umożliwia ono ładowanie urządzeń bez konieczności podłączania ich do zasilania. Na rynku dostępne są między innymi powerbanki do telefonów komórkowych i laptopów.

Poszczególne modele powerbanków różnią się od siebie nie tylko wielkością czy wyglądem, ale przede wszystkim pojemnością oraz liczbą gniazd USB, co decyduje o ich funkcjonalności. W powerbanku znajduje się bateria, której pojemność określa, do jakich urządzeń można go stosować. Oczywiście sam powerbank trzeba uprzednio podłączyć do prądu, jednak już podczas ładowania innych urządzeń nie jest to konieczne.

Dobry powerbank do laptopa. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Telefony komórkowe czy laptopy do powerbanku najczęściej podłącza się za pomocą przewodu i gniazda USB. Aby można było nim naładować drugie z wymienionych urządzeń, powerbank musi posiadać technologię USB-PD oraz odpowiednie końcówki, dzięki którym będzie można podłączyć go do gniazda ładowania komputera.

Jaki powerbank najlepiej wybrać?

Dobre powerbanki do laptopów w Euro mają odpowiednią pojemność, pozwalającą na naładowanie komputera. Choć nie bez znaczenia pozostaje tu także sama bateria w laptopie, jej pojemność i wydajność, pojemność powerbanku powinna wynosić co najmniej 10 000 mAh. W miarę możliwości warto jednak zdecydować się na model o większej pojemności, przykładowo 20 000 mAh lub wyższej.

Przed zakupem nie zapomnij sprawdzić natężenia prądu wychodzącego z powerbanku. W najprostszych urządzeniach wartość ta wynosi około 1 A, lecz w przypadku laptopów może to okazać się zbyt mało. Jeśli szukasz powerbanku, którym uda ci się naładować przenośny komputer, lepiej wybierz model, w którym natężenie prądu to co najmniej 2 A.

Dobry powerbank do laptopa. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dodatkowe funkcje powerbanków

W ofercie sklepów z akcesoriami komputerowymi nie brakuje powerbanków posiadających dodatkowe funkcje, za sprawą których korzystanie z urządzenia jest znacznie łatwiejsze. Niezwykle przydatnym udogodnieniem jest między innymi wskaźnik poziomu naładowania, dzięki któremu będziesz wiedzieć, kiedy twój powerbank wymaga naładowania. W końcu nie chcesz doprowadzić do sytuacji, w której rozładowany będzie i twój komputer, i powerbank.

Wśród innych dodatkowych funkcji, które warto wziąć pod uwagę, kupując powerbank, wymienia się wbudowany przewód, zwiększający wygodę korzystania z urządzenia. Chętnie wybierane są również powerbanki z uchwytem, umożliwiającym przymocowanie ich na przykład do plecaka. Jeśli natomiast często ładujesz nie tylko komputer, ale też telefon, pomyśl o powerbanku z dwoma gniazdami ładowania, za pomocą którego będziesz mógł podłączyć oba urządzenia jednocześnie.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj