Strona główna Inne Hotele z piekła rodem, czyli jak zaplanować idealny nocleg

Hotele z piekła rodem, czyli jak zaplanować idealny nocleg

Każdy, kto kiedykolwiek planował podróż świetnie zdaje sobie sprawę, że zarezerwowanie idealnego noclegu jest nie lada wyzwaniem. Każdy chce odczuć maksimum komfortu, ale nie zawsze możemy inwestować w to duże pieniądze. Zresztą nawet w hotelach wielogwiazdkowych zdarzają się różnego rodzaju wpadki. Jak zarezerwować idealny nocleg, żeby sprawił, że nasze wakacje będą cudowne? To wcale nie jest takie trudne!

Zanim przystąpisz do przeszukiwania wyszukiwarek tanich noclegów, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie na czym w ogóle Ci zależy i jak dużym budżetem dysponujesz. Grunt to zrozumieć swoje rzeczywiste potrzeby. Hotel czterogwiazdkowy wcale nie musi być tym idealnym, bo nie każdy dobrze czuje się w chłodnej i ekskluzywnej przestrzeni. No i oczywiście nie każdego stać na takie rozwiązanie. Wcale nie musisz od razu brać pożyczki w banku, bo tanie noclegi istnieją i wcale nie są takie złe!

Zastanów się, gdzie będziesz się czuć dobrze – w hotelu, hostelu, a może pensjonacie? Hotele są bardzo różne – od „spelunek” po ekskluzywne wielogwiazdkowe. Zanim zarezerwujesz nocleg, sprawdź w internecie opinie na temat konkretnego miejsca, w żadnym wypadku nie sugeruj się samymi zdjęciami i niską ceną. Wszystko może wyglądać wspaniale, ale obsługa jest niemiła, pokoje brudne, a widok za oknem okropny. Internauci powiedzą Ci prawdę, a ich opinie nie rzadko będą bezlitosne. Hostele są najtańsze w tym zestawieniu. Najczęściej na korzystanie z nich decyduje się młodzież i studenci. Dają najmniejszą dozę intymności, sale są duże i często można spać w nich z całkowicie obcymi osobami. Chociaż warto dokładnie sprawdzać oferty, bo czasem możliwe jest wynajęcie pokoju 1-osobowego z własną łazienką, oczywiście w nieco wyższej cenie. Pensjonaty to najbardziej przytulne miejsca. Najczęściej są to nieduże domy, gdzie do wynajęcia jest zaledwie kilka pokoi. Ma być elegancko, ale również rodzinnie i ciepło. Ceny są bardzo różne, bo standard w takich miejscach może być skrajnie odmienny. Dlatego znów warto sięgnąć do opinii zamieszczanych w internecie.

Najlepiej od razu nie rezerwować hotelu na jego stronie internetowej. W sieci dostępne są najróżniejsze wyszukiwarki tanich hoteli, na których można w łatwy sposób porównać interesujące nas miejsca. Najczęściej tylko tam pojawiają się niesamowicie atrakcyjne promocje, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Czasem nawet bardzo ekskluzywne hotele mogą być o 80% tańsze!

Na co najczęściej narzekają hotelowi goście? Oczywiście na niemiłą obsługę oraz niedokładnie wysprzątany pokój. Śpiąc poza domem nie chcesz pamiętać, że w tym samym łóżku spały przed Tobą setki osób – pościel ma być czysta! Masz prawo egzekwować swoje prawa. W pokoju musi być zachowany odpowiedni poziom higieny.

Gdzie najczęściej możesz trafić na hotele z piekła rodem? Najwięcej niepochlebnych opinii pojawia się na temat Bułgarii, Turcji, Egiptu oraz – niestety – o Polsce. Zwłaszcza duże kurorty wypoczynkowe mogą być źródłem największego zawodu. Na zdjęciach wydają się być wspaniałe, a w rzeczywistości praktycznie nic się nie zgadza. Uważaj na duże promocje eleganckich kurortów – często okazuje się, że są położone na odludziu, bardzo daleko od plaży.

Jeśli będziesz ostrożny, to bez trudu unikniesz wylądowania w strasznym hotelu. Warto czytać opinie zamieszczane w internecie i konfrontować je z opisami na portalach turystycznych. Do tego zawsze porównuj ceny na co najmniej dwóch wyszukiwarkach.

Merytorycznie tekstu przygotował serwis Planaxy.com

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj