Strona główna Firma Piotr Majewski. Czas na e-biznes

Piotr Majewski. Czas na e-biznes

Od kiedy Internet stał się narzędziem, z którego korzysta większość ludzi, stał się również bardzo dobrym miejscem do zarabiania pieniędzy. Możliwości zarobkowania jest wiele, począwszy od sprzedaży powierzchni reklamowych, przez udział w programach partnerskich, a na handlu własnymi produktami kończąc. Piotr Majewski, autor e-booka pt. Czas na e-biznes udowadnia, że z Internetu można żyć.

Jego publikacja była pierwszą, tak wartościową i wszechstronną pozycją na polskim rynku, która traktuje o robieniu biznesu w sieci. Zawiera ona ogrom zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy, którą można wdrożyć w praktykę niemalże od razu. Wydawać by się mogło, że napisanie książki, to kolejny sposób Majewskiego na zarobienie pieniędzy, ale nie do końca tak jest. Książka nie jest laniem wody, ani obietnicami bez pokrycia, to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy Internet chcą uczynić źródłem swojego dochodu.

Piotr Majewski na internetowym biznesie zjadł zęby. Jest twórcą pierwszego, polskiego autorespondera, inicjatorem wielu szkoleń i praktykiem, który zarabia w sieci duże pieniądze. Jego platformy i produkty sprzedają się jak świeże bułeczki, a książka jest vademecum, które pomoże nam robić to samo.

Lekturę rozpoczynamy od zaznajomienia się z podstawowymi terminami, które obowiązują w marketingu sieciowym. Dowiadujemy się, czym jest copywriting, newsletter, czy branding. Następnie w bardzo płynny sposób przechodzimy do kluczowych elementów internetowego biznesu, a także strategii, które warto wykorzystać. Piotr Majewski zaznajamia nas z tym, jak budować świadomość marki, jak poznać klienta, czy odnaleźć swoją niszę. Dzięki jego pomocy wybierzemy właściwą nazwę dla firmy czy strony www, dowiemy się jak pisać interesujące treści na strony i tworzyć chwytliwe reklamy.

„Każdy, kto zetknął się z teorią reklamy, słyszał o tym, aby skupiać się na korzyściach wynikających z produktu, a nie na jego cechach. Jest to tak oklepana i UDOWODNIONA zasada, że nie przyszłoby mi do głowy o niej pisać, gdyby nie fakt, że rzadko się ją stosuje. Procent wszystkich reklam, jakie wypuszcza się do polskiego odbiorcy, które trzymają się tej zasady, jest mały – zbyt mały”.

Dzięki wiedzy, jaką Majewski przedstawia w Czasie na e-biznes, możemy stać się pozycjonerem, copywriterem, web designerem i specjalistą od PR w jednym. Ale to jeszcze nie wszystko, autor zaznajomi nas z kwestiami SPAM-u, budowania listy adresowej i zagadnieniami dotyczącymi działania wyszukiwarek internetowych.

Książki nie można czytać jednym ciągiem. Żeby wynieść z niej prawdziwą wartość, należy stosować w praktyce to, o czym ona traktuje. Ponad 650 stron wiedzy, nie jest do „ogarnięcia” na raz. Do książki trzeba wracać, raz za razem powtarzać sobie informacje w niej zawarte i testować. Większość wiedzy, którą w niej zawarto, prawdopodobnie będzie aktualna jeszcze przez lata, część natomiast ulega stałym zmianom, a więc osiągnięcie oczekiwanych rezultatów, będzie kwestią praktyki.

Pozycję tę z pewnością czyta się bardzo lekko, języka fachowego autor używał tylko wtedy, kiedy było to absolutnie konieczne. Wszystko zestawione jest w czytelne, chronologiczne następujące po sobie etapy, dzięki czemu rozwijamy siebie i swój biznes w miarę czytania.

„Duże pieniądze zaczynają się w punkcie „kuli śnieżnej”, czyli w momencie, gdy Twój biznes jest na tyle dynamiczny, że przyrost dochodów systematycznie przyspiesza przy coraz mniejszym Twoim udziale”.

Dobrze rozwijany biznes, to gwarancja tego, że nasze zyski będą rosły współmiernie do upływu czasu. Jeżeli chodzi o pieniądze, nie ma miejsca na działanie po omacku, należy bezwzględnie trzymać się zasad, na jakich działa marketing. W wydaniu Piotra Majewskiego te zasady są nie tylko proste, ale i bardzo skutecznie zaprezentowane. Moim zdaniem książka Czas na e-biznes to pozycja szczególna, na którą warto poświęcić trochę więcej energii. Z pewnością przyniesie to spodziewane rezultaty, wolność finansową i satysfakcję z tego, co robimy.

Piotr Majewski. Czas na e-biznes
Piotr Majewski. Czas na e-biznes

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj