Strona główna Firma Jak złowić klienta, czyli firma w sieci

Jak złowić klienta, czyli firma w sieci

Kiedyś mawiało się: „jak Cię widzą, tak Cię piszą” i choć we współczesnych realiach ta maksyma nadal ma zastosowanie, to w przypadku firm bardziej adekwatne byłoby stwierdzenie, że „jak Cię widzą, tak od Ciebie kupują – a jak Cię nie widzą w Internecie, to nie istniejesz na rynku”. To prosta i brutalna prawda, która dotyczy każdej firmy bez wyjątku, niezależnie od tego, w jak szerokiej branży działa. Mówiąc krótko: aby odnieść sukces finansowy, trzeba trafić do klienta. Sposobów na to jest wiele, ale najprostszym jest pozyskiwanie osób zainteresowanych daną ofertą z najbogatszego źródła, czyli z sieci.

To właśnie dlatego każda firma powinna posiadać stronę www – najkrócej rzecz ujmując jest ona funkcjonującym w rzeczywistości wirtualnej odpowiednikiem fizycznej siedziby przedsiębiorstwa. Miejscem pierwszego kontaktu potencjalnego kontrahenta z daną ofertą czy marką, a przede wszystkim najlepszym (przynajmniej w założeniu) źródłem informacji o firmie. Zwłaszcza walor informacyjny jest trudny do przecenienia, ponieważ praktycznie dla każdej osoby Internet stanowi pierwsze (i bardzo często jedyne) źródło wiedzy na każdy temat.

Krótko i na temat

Samo postawienie strony www w Internecie nie jest jednak wcale równoznaczne z sukcesem – współczesny klient ma swoje preferencje i wymagania, a na dokładkę jest przynajmniej do pewnego stopnia leniwy. Oznacza to, że podawane mu informacje muszą być sformułowane w sposób jasny, konkretny i zrozumiały bez konieczności przekopywania się przez tony tekstu. Duża ilość tekstu na stronie to najlepszy sposób, żeby potencjalnego klienta skutecznie zniechęcić do kolejnych odwiedzin. To właśnie z tego powodu coraz częściej na współczesnych i nowoczesnych stronach www zawartość treści graficznych zdecydowanie przeważa nad tekstem. Mamy już więc stronę oraz dobrze dobraną szatę graficzną, ale to nadal nie koniec pracy.

Internet jest jeden, a urządzeń wiele…

Nowoczesna strona www firmy musi (naprawdę MUSI) być responsywna, czyli być czytelna i możliwa do wyświetlenia na każdym rodzaju urządzenia umożliwiającego dostęp do sieci, które akurat wpadnie klientowi w ręce. Tablety, phablety, smartfony i inne urządzenia mobilne towarzyszą nam praktycznie cały czas i to głównie na nich znakomita większość użytkowników sieci wyświetla strony www. Brak responsywności automatycznie pozbawia stronę firmową niemałego grona odwiedzających, a samo przedsiębiorstwo wielu potencjalnych klientów. Warto o tym pamiętać zlecając prace nad stroną internetową firmy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą mybettersite.com ze Szczecina.

Komentarze

2 KOMENTARZE

  1. Nie sposób się nie zgodzić 🙂 Ale responsywna strona to jednak nie wszystko i kluczem do sukcesu nie jest. Przydałoby się ten temat bardziej rozwinąć.

  2. Artykuł porusza podstawowy temat widoczności i prezentacji firmy, co duża część firm lekceważy. Czy to jest klucz do sukcesu? Nie, ale jest to jeden z podstawowych kroków, które do sukcesu prowadzą. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj