Strona główna Inne Motywacja bez granic. W jaki sposób najlepsi osiągają swoje cele i sukcesy?...

Motywacja bez granic. W jaki sposób najlepsi osiągają swoje cele i sukcesy? – Nikodem Marszałek

Każdy z nas chce osiągnąć w życiu coś ponadprzeciętnego. Ludzie nie są jednostkami skazanymi na stagnację, mają możliwość ciągłego rozwijania się, planowania i wyznaczania sobie nowych dróg. Jednak wiele z nich nigdy nie doprowadza do osiągnięcia sukcesu. Dlaczego tak się dzieje i jak można temu zaradzić? O tych i podobnych kwestiach traktuje właśnie książka Motywacja bez granic Nikodema Marszałka.

Nikodem Marszałek na początku swojej książki przedstawia nam, jak wyglądała jego droga do sukcesu i motywacji, dzięki której go osiągnął. Wszystko zaczęło się od seminarium Zig Ziglara. Marszałek po wysłuchaniu słów Ziglara szczere zapragnął stać się takim samym człowiekiem, twórcą własnego świata, który potrafi motywować do działania innych. Jak postanowił, tak też zrobił.

„Człowiek przez stulecia zdał sobie sprawę, że sukces to nie „kumulacja pieniędzy”. Posiadanie ogromnej wiedzy też nie jest sukcesem, gdy emocjonalnie jesteśmy wyczerpani, to nie rozwój duchowy gdy finansowo jesteśmy bankrutami”.

Autor zahacza o bardzo szeroką tematykę. Mówi o pracy, pieniądzach, wadze wykształcenia, a przede wszystkim o umiejętności planowania i samodzielnego motywowania się na drodze do celu. Co prawda wszystko to potraktowane zostało dość pobieżnie i ktoś, kto przez długi już czas zajmuje się tą tematyką, może nie dostrzec w książce nic szczególnego. Traktuje ona o naszych prywatnych uwarunkowaniach na drodze do osiągania calu, pracowitości, metodach na stanie się takim człowiekiem, jakim chcemy być, ale nie daje złotej recepty na sukces. Wydaje się, że książka jest jedynie takim punktem zapalnym, czymś, co ma obudzić w człowieku wolę walki i spowodować, że praktycznych sposobów będzie szukał już na własną rękę.

Motywuje, to prawda, historyjki o sukcesie, jakie są w niej opisane, dają wiele do myślenia. Jednakże moim zdaniem nie uczy, jak osiągnąć sukces. Sugeruje natomiast, żeby w swoich działaniach oprzeć się na talentach. Nie próbować zbić fortuny na czymś, na czym się zupełnie nie znamy, tylko nijako iść po najmniejszej linii oporu i zacząć od tego, co prawdziwie kochamy i co umiemy robić. Nikodem Marszałek przedstawia kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w motywowaniu siebie samego. Wspomina m.in. o kwestii porządku w miejscu pracy, sposobie na skuteczne rozwiązywanie problemów, które stoją nam na drodze do osiągnięcia celu, czy też o stałym postępie, jakim powinny charakteryzować się nasze działania.

„Proponuję Ci na wstępie wysprzątanie Twojego miejsca pracy i nauki. Jest to najłatwiejszy i najszybszy sposób, aby nabrać nowych sił. Działamy często na poziomie skojarzeń. Kiedy odnosiliśmy sukcesy, nasze miejsce pracy kojarzyło się z wygodą, miłą pracą. Wszystkie rzeczy na biurku, meblach, przypominały nam o naszych zwycięstwach”.

Autor opisuje zwyczaje i praktyki ludzi sukcesu. Pisze o tym, jak wyglądają ich poranki, czym zajmują swoje myśli, do czego dążą albo z czego rezygnują. Jeśli przyjrzeć się tym postawom, okazuje się, że ludzie sukcesu żyją w dość specyficzny sposób, ich działania są skonkretyzowane i nastawione na osiąganie jak najlepszych rezultatów. Marszałek podaje, że każdy może nauczyć się tego toku rozumowania.

Jego zdaniem najważniejsze jest planowanie, to co zapisane odciska swoje trwałe piętno. Cele, które sobie ustanowimy, należy wizualizować konsekwentnie, każdego dnia karmić swój umysł wizjami osiągnięcia sukcesu oraz drogi, jaka do niego wiodła. To pozwoli nam przekroczyć strefę komfortu i spowodować, że w codziennym życiu łatwiej przyjdzie nam wyszukiwanie najlepszych, możliwych rozwiązań.

Motywacja bez granic nie będzie czymś zjawiskowym dla człowieka, który jest już „weteranem” rozwoju osobistego. Da natomiast ogromną wartość temu, kto dopiero zaczyna i poszukuje czegoś, co utwierdzi go w przekonaniu, że robi dobrze. Autor wie, o czym pisze, jest ekspertem w dziedzinie motywacji i osiągania celów, jednakże mimo to wydaje się, że jedynie liznął tematu, z grubsza napisał o wszystkim, co go dotyczy. Czytelnikowi nie daje to natomiast całościowego oglądu i konkretów, a jedynie tę tytułową motywację.

http://www.zlotemysli.pl/new,338,1/prod/6235/motywacja-bez-granic-nikodem-marszalek.html

Motywacja bez granic. W jaki sposób najlepsi osiągają swoje cele i sukcesy? - Nikodem Marszałek
Motywacja bez granic – Nikodem Marszałek

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj