Strona główna Inne Na czym polega pozycjonowanie stron www?

Na czym polega pozycjonowanie stron www?

Prowadzone od wielu lat przez specjalistów w branży marketingu sieciowego badania ruchu sieciowego wyraźnie pokazują, że największy odsetek wyświetleń generowanych na poszczególnych stronach internetowych pochodzi z wejść użytkowników pochodzących z wyszukiwarek internetowych.

Nikogo nie może zresztą dziwić stwierdzenie, że to właśnie popularne wyszukiwarki, w tym zwłaszcza Google, kształtują trendy sieciowe, pozwalając jednocześnie wyszukać użytkownikom Internetu treści jak najbardziej zbliżone do ich oczekiwań, odpowiadające w pełni wpisywanym przez nich frazom wyszukiwania. Wiedza na temat funkcjonowania wyszukiwarek internetowych przydaje się więc nie tylko im zwykłym użytkownikom (pozwalając wpisać szukane wyrażenie w taki sposób, aby uzyskać interesujące nas wyniki wyszukiwania), ale w równym stopniu twórcom serwisów internetowych, przedsiębiorcom koncentrującym swoją sprzedaż właśnie na sprzedaży internetowej, a zwłaszcza tym wszystkim podmiotom, które w sposób profesjonalny świadczą usługi pozycjonowania stron internetowych, polegające na podejmowaniu działań oraz wykonywaniu analiz zmierzających do – w dużym uproszczeniu – poprawienia pozycji określonej strony internetowej w wyszukiwarkach.

Specjaliści z branży pozycjonowania stron internetowych (nazywani często specjalistami SEO – search engine optimization) zajmują się optymalizacją witryn internetowych pod kątem popularnych wyszukiwarek. Ich codzienna praca w dużej mierze polega na badaniu algorytmów oraz prawidłowości, jakimi rządzą się poszczególne wyszukiwarki oraz wyciąganiu na tej podstawie wniosków co do działań, jakie podjąć należy z konkretnym serwisem internetowym po to, aby polepszyć jego pozycję w wynikach wyszukiwania. I choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to zadanie nieskomplikowane i stosunkowo proste, nic jednak bardziej mylnego. Profesjonalnie pozycjonowanie stron internetowych zajmuje wiele godzin, specjaliści nie tylko dokonują analizy algorytmów wyszukiwania, ale też sięgają po fachową literaturę nakierunkowującą na określone działania oraz materiały wyjaśniające nieuchwytne na pierwszy rzut oka detale rzutujące na osiągane rezultaty pozycjonowania. Nie sposób też zapomnieć o tym, że specjaliści z branży pozycjonowania stron internetowych w sposób swobodny operować powinni też językami programowania wykorzystywanymi do tworzenia serwisów internetowych. Często okazuje się bowiem, że przyczyną słabszych wyników uzyskiwanych w wyszukiwarkach internetowych jest słaba optymalizacja kodu źródłowego, co dla uzyskania zadowalających wyników wymaga nierzadko doraźnych prac programistycznych. Warto mieć też na uwadze, że pod pojęciem pozycjonowania stron internetowych często rozumie się nie tylko działania zmierzające do poprawy pozycji strony w wyszukiwarkach (tj. pozycjonowanie sensu stricto), ale także ogół działań, które – zahaczając o marketing internetowy – zmierzają do budowania u osób odwiedzających świadomości istnienia określonej marki lub serwisu internetowego.

Poznaj więcej szczegółów – Agencja Interaktywna MediaWIN.

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Pozycjonowanie stron faktycznie jest bardzo popularne. Agencji SEO także powstaje coraz więcej i dobrze samodzielnie znać przynajmniej podstawy pozycjonowania, aby nie zostać oszukanym.

    Przy współpracy na linii klient – dobra agencja SEO można zrealizować wiele celów biznesowych, które często zaskakują samych właścicieli stron.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj