Strona główna Firma Program do faktur – jaki wybrać?

Program do faktur – jaki wybrać?

Biorąc się za rozkręcenie własnego biznesu jesteśmy zmuszeni wyposażyć się w odpowiedni program fakturowania i dokumentowania sprzedaży w naszej działalności. Najlepszym rozwiązaniem byłby taki program, który podąża za zmianami w prawie, który jest prosty i domyślny i dzięki któremu zaoszczędzimy czas. Faktura jest najważniejszym dokumentem, potwierdzającym sprzedaż towaru bądź usługi. Jest swoistym pokwitowaniem, z którym obcują przedsiębiorcy. Bez faktury znacznie trudniej jest żądać nieuregulowanej zapłaty od klienta, ponieważ to właśnie ten dokument jest potwierdzeniem, że doszło do sprzedaży/zakupu. Zaletą posiadania takiego programu tworzenie bazy całej dokumentacji, posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu, co jest bardzo korzystne w chwili natłoku spraw lub w momencie rozrastania się firmy bądź np. kontroli.

Na szczęście, są programy oraz firmy na rynku polskim, które spełniają ww. cechy , a mianowicie Firma Mega-Tech z Łodzi specjalizująca się w programach do faktur i rachunków. Jej najsłynniejsze programy to Faktura Small Business oraz Faktura Small Business HANDEL. Jest możliwość posiadania ich programów w wersji sieciowej (wielostanowiskowej) z serwerem, który również oferują. Możemy o tym wszystkim poczytać na ich stronie: www.mega-tech.com.pl, śledzić ich na Facebooku: Mega-Tech Oprogramowanie Dla Firm.

Duża konkurencyjność na rynku ilości takich programów do fakturowania sprawia, że nie zawsze jesteśmy pewni, czego do końca potrzebujemy. Program musi być przede wszystkim pomocny i prosty, z przyjaznym interfejsem i niedrogi – to założenie, z którym zgodzi się każdy poszukujący. Z tego względu opiszę kilka funkcjonalności które, są najistotniejsze:

1. Możliwość wgrania sobie logo firmy
Będzie to po części zabieg marketingowy, który ma za zadanie rozsławić nasz biznes, zareklamować towary bądź usługi przez zapamiętanie wzrokowe przez klienta znaku rozpoznawczego naszej firmy.

2. Tworzenie analiz i zestawień za dane okresy
Prowadząc firmę chcemy mieć wszystko pod kontrolą. Zbieranie danych, monitorowanie i tworzenie zestawień pozwoli szybko zorientować się w sytuacji w jakiej obecnie znajduje się nasza firma.

3. Gospodarowanie stanami magazynowymi
Program z magazynem to wielkie udogodnienie dla przedsiębiorcy, ponieważ możemy zarządzać tym co mamy na stanie w sprzedaży czyli posiadamy kartotekę towarów.  Moduł magazynu pozwala na komplementację towaru, na wystawienie zamówienie do dostawcy a także na wystawienie odpowiednich dokumentów charakterystycznych dla magazynu.

Programy do faktur Mega-Tech posiadają wszystkie wymienione wyżej punkty. Przy wyborze programu do fakturowania, warto pamiętać, iż trzeba postawić na prostotę w obsłudze ale także na profesjonalizm firmy oferującej nam takie oto oprogramowania do fakturowania.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj