Strona główna Edukacja Nagroda im. Wisławy Szymborskiej

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej

Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza do udziału w konkursie pt. Nagroda Poetycka im. Wisławy Szymborskiej. Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana będzie co roku za książką poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Do nagrody zgłoszone mogą być tomy poetyckie wydane oryginalnie po polsku lub w przekładzie na język polski. Termin zgłaszania książek upływa 15 stycznia 2017 roku.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach:

  1. dla najwybitniejszej książki poetyckiej roku wydanej oryginalnie po polsku (kategoria pierwsza);
  2. dla najwybitniejszej książki poetyckiej roku przetłumaczonej na język polski (kategoria druga) – w przypadku gdy Kapituła Nagrody zdecyduje o jej przyznaniu w danej edycji Nagrody.

Konkurs składa się z trzech etapów:

  1. w pierwszym etapie konkursu spośród wszystkich zgłoszeń Kapituła wskazuje listę 80 książek poetyckich, które wchodzą w danej edycji do Konkursu w kategorii pierwszej. Lista książek zakwalifikowanych do Konkursu jest przekazywana do publicznej wiadomości przez Zarząd Fundacji;
  2. w drugim etapie Konkursu Kapituła wskazuje 5 książek nominowanych do Nagrody w kategorii pierwszej;
  3. w trzecim etapie Konkursu Kapituła wskazuje laureata spośród 5 książek nominowanych do Nagrody w kategorii pierwszej oraz podaje nazwisko laureata w kategorii drugiej albo przekazuje informację o nieprzyznaniu Nagrody w tej kategorii w danej edycji Nagrody.

Nagrody:

  • statuetka Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej;
  • nagroda pieniężna w wysokości 100 tys. złotych dla autora polskiego oraz 50 tys złotych dla autora zagranicznego i 50 tys. złotych dla jego tłumacza.

Zobacz
Strona konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj