Strona główna Kariera List z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej: Jak napisać list z podziękowaniem po...

List z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej: Jak napisać list z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej?

Sprawdź jak napisać list z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej, zapoznaj się ze wzorem i przykładem takiego listu.

List z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej (list uzupełniający)


Po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej, można przypomnieć się pracodawcy poprzez wysłanie mu listu z podziękowaniem. Treść takiego listu powinna nawiązywać do zagadnień poruszanych w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Właśnie z tego powodu dobrze jest sporządzić z niej notatkę, np. po wyjściu od pracodawcy, aby nie zapomnieć o czym była mowa.

W liście należy podkreślić swoje zainteresowanie pracą na oferowanym stanowisku, podziękować za spotkanie i możliwość przedyskutowania swojej kandydatury. Wysłanie listu z podziękowaniem pozwala zostawić po sobie dobre wrażenie w firmie. Po kilku dniach od jego wysłania, możesz zadzwonić do firmy, zapytać czy podziękowanie dotarło i taktownie wybadać jakie masz szanse.

Układ

  • Miejscowość, data;

  • Dane nadawcy (imię i nazwisko, adres, nr telefonu);

  • Dane odbiorcy (imię i nazwisko, dział, nazwa firmy, adres firmy);

  • Zwrot grzecznościowy „Szanowny Panie” lub „Szanowna Pani”;

  • Część właściwa listu zawierająca: nawiązanie do odbytego spotkania, podziękowanie i wyrażenie zainteresowania oferowanym stanowiskiem pracy;

  • Zwrot grzecznościowy („Z poważaniem”) i podpis.

Wzór

List z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej – wzór

…………………………
(miejscowość, data)

……………………..
……………………..
……………………..
(dane nadawcy)

……………………..
……………………..
……………………..

(dane odbiorcy)

Szanowny Panie (Pani)

chciałbym (chciałabym) podziękować za odbytą wczoraj rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko …………………….. W jej trakcie dowiedziałem(am) się o wielu interesujących aspektach działalności firmy …………………….. Bardzo doceniam fakt, że ……………………..

Na podstawie naszej rozmowy sądzę, że jestem doskonałym (doskonałą) kandydatem (kandydatką) na to stanowisko. Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu zawodowemu, które obejmuje …………………….. będę mógł (mogła) zostać wartościowym członkiem Państwa zespołu.

Jeszcze raz dziękuję i będę oczekiwał(a) na wiadomość od Pana (Pani) w najbliższym czasie.

Z poważaniem
……………………..
(odręczny podpis)

Przykład

List z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej – przykład

Warszawa, 22 sierpnia 2013 r.

Aleksanda Kowalska
ul. Dobra 5/6
00-940 Warszawa
tel. 22 735 XX 99

Pan Dawid Kalinowski
Dział Rekrutacji
Agencja Doradztwa Personalnego CASE
ul. Szeroka 15
00-941 Warszawa

Szanowny Panie,

chciałabym podziękować za wczorajszą możliwość porozmawiania z Panem w sprawie zatrudnienia mnie na stanowisku specjalisty ds. marketingu. W trakcie naszego spotkania dowiedziałam się o wielu interesujących aspektach działalności Państwa firmy. Nie ukrywam, że zrobiło to na mnie duże wrażenie i ugruntowało moje przekonanie co do jakości świadczonych przez nią usług.

Rozmowa kwalifikacyjna z Panem potwierdziła moje początkowe zainteresowanie pracą w Agencji Doradztwa Personalnego CASE. Mam nadzieje, że moje dotychczasowe doświadczenie w dziale marketingu będzie przydatne w Państwa firmie i będę mogła stać się wartościowym członkiem Państwa zespołu. Jestem przekonana, że będę mogła pozytywnie wpłynąć na sytuację firmy poprzez wykorzystanie mojej wiedzy o wschodnich rynkach zbytu.

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony mi czas i będę oczekiwała na wiadomość od Pana.

Z poważaniem
Aleksanda Kowalska

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj